KuchmykiPodstawy

Jak Łatwo Obrać Cebulę?

Jak łatwo obrać cebulę?

Cebula to jeden z podstawowych składników wielu dań. Jednak obieranie cebuli nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Jak zrobić to szybko i prosto? Jeśli chcesz poznać najlepsze sposoby na obieranie cebuli, czytaj dalej.

Obieranie cebuli może być problematyczne ze względu na to, że łupiny cebuli bywają bardzo suche i łamią się na małe kawałki. Gdy chcesz szybko przygotować cebulę, na przykład do jajecznicy na śniadanie, nie trać czasu i obierz cebulę korzystając z poniższych sposobów. Docenisz je również w sytuacji, gdy do obrania jest wielka góra cebuli podczas świątecznego gotowania.

1. Namocz cebulę w wodzie 5 minut przed obieraniem

To moja ulubiona metoda, która weszła mi już w nawyk. Gdy przygotowuję jakieś danie i wiem, że czeka mnie obieranie cebuli, wkładam ją zawczasu na kilka minut do zimnej lub letniej wody. W ten sposób zaoszczędzam trochę czasu, a dzięki temu, że cebula obiera się łatwo, gotowanie przebiega sprawniej.

Jak obrać cebulę tym sposobem?

Zanurz cebulę w zimnej lub letniej wodzie w taki sposób, aby była całkowicie przykryta. Możesz włożyć kilka cebul do jednego ciaśniejszego pojemnika. Możesz również włożyć ją do kubka lub miski i czymś docisnąć. Chodzi o to, aby była w całości pod wodą. Po upływie kilku minut, wyjmij cebulę z wody i zacznij obierać.

Jak szybko obrać cebulę?

Plusy i minusy tej metody

Dużą zaletą tego sposobu obierania cebuli jest to, że można użyć go zarówno przy jednej cebuli jak i większej ilości. Mały minus to fakt, że jednak potrzebny jest dodatkowy składnik: woda, więc nie w każdych warunkach można z niego skorzystać.

2. Przekrój cebulę na pół

Obieranie cebuli tym sposobem, przy odrobinie wprawy, może zająć kilka sekund. Sprawdzi się, jeśli po obraniu cebuli chcesz ją pokroić w półksiężyce lub kostkę.

Jak obrać cebulę tym sposobem?

Odkrój oba końce cebuli, a następnie przekrój cebulę na pół. Po prostu zdejmij skórkę z obu połówek cebuli.

Powiązane
KuchmykiPodstawy

Jak Szybko Obrać Czosnek?

Produkty

Dlaczego Płaczemy Przy Krojeniu Cebuli?

Less WasteProdukty

Co To Jest Trend "Root to Stem"?

Less WasteProdukty

Czy Wiesz, że Łupiny Cebuli to Źródło Cennych Składników?

Przeczytaj również
Czy Wiesz, że Łupiny Cebuli to Źródło Cennych Składników?